Atrakcje turystyczne powiatu wągrowieckiego

IX Festiwal Filmów Dokumentalnych - 5 minut z życia codziennego

Jeśli interesuje Cię kręcenie filmów i chcesz pokazać swoje dzieła szerszej publice, a w dodatku mieć szansę na cenne nagrody, to łap za kamerę i pędź do pracy. Już 7 lipca 2012 roku MDK Wągrowiec oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu organizują konkurs filmów krótkometrażowych. IX edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych - 5 minut z życia codziennego daje szansę zyskania uznania jury oraz szerokiej publiczności. Poprzednie edycje konkursu pokazały jak zdolnych i pomysłowych mieszkańców ma nasze miasto. Ich filmy zyskały szerokie grono fanów w całym Internecie. Teraz kolej na Was. By wziąć udział w konkursie wystarczy spełnić tylko kilka warunków.

Kamera

Kto może zgłosić film do konkursu?

Każdy prócz członków Jury i Komisji Kwalifikacyjnej może nadesłać swój film. Filmy mogą być zgłaszane zarówno przez osoby indywidualne, szkoły jak również instytucje. Festiwal Filmów Dokumentalnych odbywa się w 2 kategoriach - do 16 lat oraz w kategorii otwartej (bez ograniczeń wieku autora).Jak zgłosić film do konkursu?

Zgłoszenia filmu, które są bezpłatne, należy przesyłać do 10 czerwca 2012 roku na adres:

Miejski Dom Kultury
62-100 Wągrowiec
ul. Kościuszki 55
Z dopiskiem "5 minut"

Wraz z filmem należy przesłać formularz zgłoszeniowy do konkursu.
Każdy autor może nadesłać nieograniczoną liczbę filmów

Jaka jest tematyka filmów?
Produkcje przesyłane na Festiwal Filmów Dokumentalnych - 5 minut z życia codziennego powinny poruszać takie tematy jak codzienne życie rodzinne, praca, nauka, hobby, zabawa itp. Organizatorzy konkursu preferują filmy, które są zapisem prawdziwych wydarzeń z życia Polaków i ich rodzin.
Filmy będące teledyskami, reklamami, parodiami lub twórczość o tematyce krajoznawczej czy przyrodniczej nie będą dopuszczone do konkursu.

Wymagania techniczne:
Film powinien trwać maksymalnie 5 minut wraz z napisami początkowymi i końcowymi (są one wymagane). W napisach początkowych musi pojawić się tytuł filmu. Nagrania należy nadsyłać na płytach CD lub DVD w formacie DVD, VCD, mpg lub avi. Płyta z filmem musi być opisana i zawierać:
autora
tytuł
czas trwania
Płyta musi został umieszczona w twardym opakowaniu (najlepiej plastikowym pudełku), na którym znajdują się dane personalne, adres i numer telefonu twórcy oraz tytuł i czas trwania filmu. Jedna płyta może zawierać więcej niż jeden film. Filmy w języku innym niż polski muszą zawierać napisy w języku polskim lub angielskim.
Ponadto do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie autora o zgodzie bohaterów nagrania na prezentację filmu w mediach.

Kiedy odbędzie się IX Festiwal Filmów Dokumentalnych?

Prezentacja wszystkich spełniających wymagania regulaminu nagrań odbędzie się 7 lipca 2012 roku w Kinie MDK w Wągrowcu. Uczestnicy konkursu wezmą udział w głosowaniu i wybiorą najlepszy film, któremu zostanie przyznana nagroda publiczności.

Jakie są nagrody?
"Nagroda publiczności" - nagroda rzeczowa przyznawana podczas głosowania publiczności
Jury przyzna nagrody główne i wyróżnienia w 2 kategoriach (do lat 16 i bez ograniczeń wieku). Pula nagród wyniesie co najmniej 3000 zł.

Pełen regulamin filmu znajduje się na stronach MDK Wągrowiec pod adresem: http://mdkwagrowiec.pl

Dodaj komentarz:
Użytkownik:
Komentarz:

Komentarze:

Aktualności

Więcej aktualności

Ogłoszenia:

Więcej ogłoszeń

Oferty pracy

Starsze oferty

Losowe zdjęcie

Część rynku - zdjęcie wykonane nocą

Reklama
Kanał YouTube
Profil strony w Google+
Profil strony na Facebook