Atrakcje turystyczne powiatu wągrowieckiego

Euro 2012 w Wągrowcu

Władze naszego małego miasteczka włączyły się do walki o goszczenie jednej z drużyn, które przyjadą na Euro 2012 Polska - Ukraina. Dwa lata przed mundialem to późno jak na rozpoczęcie przygotowań, biorąc pod uwagę, że do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo, a o najlepsze reprezentacje walczy dużo miast. Większość zaczęła przygotowania znacznie wcześniej niż nasza miejscowość i w tej chwili mają dużą przewagę nad naszym miastem.

Czym miasto chce przyciągnąć uwagę reprezentacji, które przyjadą na Euro 2012?

Myślę, że oferta hoteli w Wągrowcu odbiega znacznie od standardów do jakich przywykły największe gwiazdy. Czy wyobrażacie sobie, żeby taki Cristiano Ronaldo albo Michael Ballack nocowali i posiłkowali się w hotelu Pietrak, a trenowali na terenie ośrodka OSIR? Nie wydaje mi się, tymbardziej, że w hotelu Pietrak jedzenie nie jest najlepsze, a dodatkowo jak ostatnio tam byłem trafił mi się długi włos w sałatce (ble :P ). Wągrowiec będzie miał nowoczesny basen (o ile miasto zdąży z budową) i chyba nic więcej co mogło by być plusem podczas rozważania kandydatury Jakubowego Grodu.

Co miasto powinno zmienić, żeby zwiększyć szanse na goszczenie reprezentacji na Euro 2012?

Po pierwsze w Wągrowcu brakuje dróg lub są one w tragicznym stanie. Zastanawia mnie dlaczego nawet główne ulice, przy których mieści się Urząd Miasta, sąd, szpital czy Urząd Skarbowy. Czyżby brak środków na remont? Nie sądze po sumie jaką wydano w zeszłym roku na zmianę rynku i budowę nowej fontanny (wg. mnie grube miliony wyrzucono w błoto, a można było po prostu odrestaurować stary rynek). Piłkarze i kibice będą musieli przemieszczać się między kilkoma miastami, w których będą odbywać się rozgrywki. Jedną z tych miejscowości jest Poznań i nasze miasto powinno w pierwszej kolejności wyremontować i poszerzyć drogi wiodące właśnie do tego miasta. Do Euro 2012 ma powstać kolejny odcinek obwodnicy prowadzący od ronda na ulicy Skockiej do Rgielskiej. Jednak to nie wystarczy by rozładować korki jakie mogą powstać na trasie do Poznania. Władze miasta powinny również nawiązać współprace z gminami, przez które prowadzą drogi do wojewódzkiego miasta i przekonać je do remontu drug, ponieważ nie tylko u nas są dziurawe drogi i nie tylko nasze miasto może odnieść korzyści dzięki odwiedziną piłkarzy i kibiców.
Wągrowiec musi również zadbać o remont trasy kolejowej, bo nie sądze, by kibice z zachodniej Europy chcieli jechać 60 km do Poznania przez niemal 2 godziny w szynobusie, a potem tułać się MPK na lotnisko.

Szanse miasta na goszczenie reprezentacji na Euro 2012

Wągrowiec na obecną chwilę nie ma żadnej szany na goszczenie reprezentacji na Euro 2012. Musi się wiele zmienić i to w bardzo krótkim czasie. Miejscowość ma za to szansę na przyjęcie kibiców. Przyniesie to większy zysk dla mieszkańców, może rozgłos miasta będzie mniejszy, ale jeśli kilka set kibiców wróci do swoich krajów zadowolonych z pobytu u nas, to przez najbliższe kilka lat z pewnością przybędzie wielu turystów.

Aktualności

Więcej aktualności

Ogłoszenia:

Więcej ogłoszeń

Oferty pracy

Starsze oferty

Losowe zdjęcie

Piramida rotmistrza Łakińskiego

Reklama
Kanał YouTube
Profil strony w Google+
Profil strony na Facebook