Atrakcje turystyczne powiatu wągrowieckiego

Położenie Wągrowca

Miejscowość jest położona na płaskim i malowniczym regionie Pałuk (północno-wschodnia część Wielkopolski) usianym licznymi jeziorami. Samo miasto obejmuje niemal całą powierzchnię Jeziora Durowskiego. W niecałą godzinę można dojechać stąd do takich ośrodków jak Poznań (ok. 60 km), Piła (ok. 60 km), Gniezno (ok. 40 km), czy Bydgoszcz (ok. 70 km). 

Wybrzeże Jeziora Durowskiego Ęódka na jeziorze Skrzyżowanie rzek Wełny i Nielby Tańcząca fontanna na nowym rynku Klasztor Pocysterski Plaża w centrum miasta

Powierzchnia Wągrowca wynosi 17,91 km2.

Dojazd

Z Poznania można dojechać drogą krajową nr 11 kierując się przez Oborniki i Rogoźno, a następnie zjeżdżając na drogę wojewódzką 241. Alternatywnym rozwiązaniem jest wybór drogi wojewódzkiej 196 wiodącej przez Czerwonak, Murowaną Goślinę i Skoki. Ze stolicy Wielkopolski do naszego miasta można dostać się również pociągiem (Koleje Wielkopolskie) oraz autobusami. Czas przejazdu szynobusu wynosi nieco ponad godzinę, a przejazd autokaru zależy od natężenia ruchu w Poznaniu.

Z Gniezna do Jakubowego grodu można dostać się jadąc drogą wojewódzką nr 190, która prowadzi przez Kłecko, Miłosławice i Mieścisko.

Z Piły można dojechać kierując się drogą krajową nr 11 do Chodzieży, a następnie odbijając na drogę wojewódzką nr 193, która wiedzie przez Margonin.

Z Bydgoszczy należy jechać drogą krajową nr 10 w kierunku Nakła nad Notecią i następnie zjechać na drogę wojewódzką nr 241 prowadzącą przez Kcynię prosto do Wągrowca. Alternatywna trasa prowadzi drogą krajową nr 5 przez Szubin do Śnina, gdzie należy odbić na drogę wojewódzką nr 251 wiodącą przez Damasławek.


Mapa


Dodaj komentarz:
Użytkownik:
Komentarz:

Komentarze:

Aktualności

Więcej aktualności

Ogłoszenia:

Więcej ogłoszeń

Oferty pracy

Starsze oferty

Losowe zdjęcie

Fontanna z kolorowymi strumieniami wody

Reklama
Kanał YouTube
Profil strony w Google+
Profil strony na Facebook