Atrakcje turystyczne powiatu wągrowieckiego

Tańcząca fontanna

Wągrowiecki Rynek odnowiony w 2009 roku jest miejscem, gdzie można podziwiać nie tylko zabytkowe kamienice, ale również fontannę. Najbardziej okazała jest elewacja powstałego jeszcze przed wojną hotelu "Metropol".
Fontanna ustawiona na środku placu między kamienicami to jedyna taka atrakcja w regionie. Woda w niej jest podświetlana na różne kolory i o określonych godzinach tańczy w rytm muzyki.
W okresie od wiosny do jesieni można podziwiać pokazy codziennie o godzinie 12:10 (obraz wodny z podkładem muzycznym), a o godzinie 21:30 zobaczyć można tańczącą wodę z podkładem muzycznym w połączeniu z kolorową iluminacją świetlną. Fontanna tańczy w rytmie 10 losowo wybieranych utworów. W okresie zimowym fontanna przykryta jest kopułą, która w godzinach nocnych jest podświetlana i również stanowi ciekawy element Rynku. W okresie świątecznym kopuła jest przyozdabiana specjalnymi dekoracjami. Dzięki podświetleniu sąsiadujących kamienic można podziwiać niepowtarzalny i urokliwy klimat tego miejsca.
Prócz fontanny na placu znajduje się zegar słoneczny, róża wiatrów (tzw. róża kompasowa) oraz liczne kawiarenki, puby i sklepy.
W okresie letnim bardzo często organizowane są tu liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne.

Pokaz tańczącej fontannyGaleria zdjęć:


Fontanna na rynku Kamienice wokół  rynku
Rynek nocą Rynek nocą - foto 2

Dodaj komentarz:
Użytkownik:
Komentarz:

Komentarze:

Aktualności

Więcej aktualności

Ogłoszenia:

Więcej ogłoszeń

Oferty pracy

Starsze oferty

Losowe zdjęcie

Kościół Farny

Reklama
Kanał YouTube
Profil strony w Google+
Profil strony na Facebook