Atrakcje turystyczne powiatu wągrowieckiego

Ośrodek Sportu i Rekreacji OSiR

Profesjonalne wyposażenie placówki, możliwość trenowania kilkunastu dyscyplin oraz świetna lokalizacja pomogły wągrowieckiemu OSiR-owi stać się znanym i rozpoznawalnym w całej Polsce ośrodkiem. Jest on głównym centrum kultury fizycznej, a na jego terenie odbywają się zarówno zawody lekkoatletyczne, mecze piłkarskie czy piłki ręcznej (MKS Nielba Wągrowiec).

Położenie

Powstały w 1970 roku Ośrodek Sportu i Rekreacji mieści się w północnej części Wągrowca przy ulicy Kościuszki 59. Od zachodu graniczy on z Jeziorem Durowskim, a jego okolicę porastają lasy sosnowe. Całkowita powierzchnia terenu należącego do OSiR-u wynosi 11,5 ha. Z oferty placówki korzystają profesjonalni sportowcy z całej Polski oraz z innych krajów. Ośrodek ma również interesującą ofertę dla osób, które pragną wypocząć i odprężyć się. Oprócz tego organizowane są tu letnie i zimowe obozy sportowe, treningi i zajęcia sportowe, mecze towarzyskie, imprezy firmowe, a nawet spotkania rodzinne.
W placówce funkcjonuje smaczny, dietetyczny catering, który może zostać dopasowany do wymagań przebywających tu klientów.
Dzięki panującej tu atmosferze, która przepełniona jest sportem i zdrowiem, każdy przybysz nabierze sił psychicznych i pozytywnej energii.

Wyposażenie

Ośrodek Sportu i Rekreacji jak przystało na miejsce, gdzie odbywają się zawody sportowe i obozy treningowe dysponuje profesjonalnym sprzętem oraz nowoczesnymi obiektami sportowymi. Dzięki niedawnej modernizacji placówka śmiało może rywalizować z czołowymi ośrodkami sportu w całym kraju. Na jego terenie znajduje się hala sportowa mieszcząca 800 widzów (miejsca siedzące), dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, w tym jedno posiadające certyfikat FIFA i mające sztuczną nawierzchnię, otoczone tartanową bieżnią lekkoatletyczną oraz posiadające infrastrukturę do uprawiania lekkiej atletyki. Drugie boisko, na którym swoje mecze rozgrywa klub piłkarski MKS Nielba Wągrowiec posiada naturalną murawę oraz widownię mieszczącą 2600 kibiców. Jego wyposażenie obejmuje bogate zaplecze socjalne oraz gabinet odnowy.
OSiR dysponuje również dwoma boiskami do koszykówki (jedno asfaltowe), zewnętrznym boiskiem do piłki ręcznej (również na powierzchni asfaltowej), kortami tenisowymi oraz boiskiem do siatkówki plażowej. Na jego terenie mieści się również zaplecze hotelarskie i gastronomiczne. Bogate wyposażenie, dobra baza noclegowa oraz świetnie przygotowane obiekty sprawiają, że Ośrodek Sportu i Rekreacji jest odwiedzany przez cały rok. Szczególnie upodobały go sobie liczne polskie kluby piłki ręcznej oraz nożnej, tenisiści oraz lekkoatleci, którzy pobyt w nim traktują jako czas treningowo-przygotowawczy.

Dane adresowe

Ośrodek Sportu i Rekreacji
62-100 Wągrowiec,
ul. Kościuszki 59,
tel. 67 26 22 481
fax: 67 26 22 481 (wew. 11)
e-mail: osir@wagrowiec.eu
Strona www:www.osir.wagrowiec.eu

Galeria


Bieżnia w ośrodku OSIR Boisko piłkarskie OSIR Hala sportowa i boisko OSIR

LokalizacjaDodaj komentarz:
Użytkownik:
Komentarz:

Komentarze:

Aktualności

Więcej aktualności

Ogłoszenia:

Więcej ogłoszeń

Oferty pracy

Starsze oferty

Losowe zdjęcie

Leśna ścieżka lesie

Reklama
Kanał YouTube
Profil strony w Google+
Profil strony na Facebook