Atrakcje turystyczne powiatu wągrowieckiego

Dodano 2016-04-17

30 lat po katastrofie w Czarnobylu

Dla wszystkich pasjonatów fotografii i podróżowania Miejski Dom Kultury w Wągrowcu zorganizował spotkanie z Jerzym Wierzbickim. 22 kwietnia 2016 r. o godzinie 18:00 każdy będzie mógł posłuchać opowieści tego świetnego fotografa oraz obejrzeć jego prace z Czarnobyla i innych ciekawych regionów. Podczas spotkania będzie można również podziwiać wystawę zdjęć pt. "Team Chittagong".Jerzy Wierzbicki od ponad 8 lat mieszka i pracuje jako fotograf w Omanie. Przez wszystkie te lata miał okazję brać udział w niemal 300 wyprawach fotograficznych i off-roadowych na terenie tego kraju. Część z nich miała miejsce na pustyni.
W ostatnim czasie miał okazję odwiedzić leżącą blisko Czarnobyla Prypeć, która została opuszczona zaraz po katastrofie elektrowni jądrowej. Przez wiele lat tereny te były całkowicie zamknięte dla ludzi ze względu na wysokie promieniowanie. W efekcie tego natura wdarła się do porzuconego miasta i na powrót je odzyskała. Zdjęcia z tego miejsca przedstawiają postapokaliptyczny krajobraz, który trudno zapomnieć. 

Dzień przed rocznicą tragicznej awarii w Czarnobylu Pan Jerzy zaprezentuje fotografie przedstawiające zone 30 lat po wybuchu w elektrowni jądrowej oraz wystawę "Team Chittagong, 2010 - 2013".

Zona Prypeć - maski gazowe
Dodaj komentarz:
Użytkownik:
Komentarz:

Komentarze:

Aktualności

Więcej aktualności

Ogłoszenia:

Więcej ogłoszeń

Oferty pracy

Starsze oferty

Losowe zdjęcie

Kamienice na rynku nocą

Reklama
Kanał YouTube
Profil strony w Google+
Profil strony na Facebook